Kontaktujte nás:   00420 558 712 283    

Kontaktné šošovky

Problémy s názvami. Kontaktné šošovky tórické alebo astigmatické?

Tórické kontaktné šošovky korigujú skreslenie videnia, vadu známu pod názvom "astigmatizmus", čím sú často zamieňané s názvom iného typu šošoviek, a síce astigmatickými šošovkami. Oba tieto názvy sú správne, ale najčastejšie sa stretneme s prvým označením, ktoré definuje konštrukciu kontaktných šošoviek.

kontaktné šošovky tórické alebo astigmatické

Astigmatizmus je veľmi častá vada zraku a vzhľadom k asymetrii rohovky spôsobuje rozostrenie obrazu. Dôvodom týchto problémov je sústredenie lúčov do dvoch centier na sietnici namiesto do jedného. Kontaktné šošovky pre astigmatikov musí byť predpísané špecialistom. Veľmi dôležité pri ich vyberaní je, aby šošovka správne sedela na oku a nehýbala sa. Pokiaľ si šošovky vyberiete zle, vaše videnie nebude nikdy dostatočne ostré.


Tórické kontaktné šošovky sú vyrobené z mäkkého alebo tuhého materiálu. Prvý z nich sú výhodnejšie a jednoduchšie na použitie, ale vyžadujú väčšiu pozornosť pri ich výbere, aby zostali v správnej polohe po celú dobu nosenia. Tuhá torická šošovka je zvyčajne lepšie, keď chceme, aby kontaktné šošovky zostali na svojom mieste, ale môže byť viac vysušené, čo má za následok dlhší čas na prispôsobenie.


Prečítajte si tiež:

VERNOSTNÝ PROGRAM KONTAKTO.SK

Pri väčšom nákupe a platbe prevodom na náš účet získate bezplatnú dopravu alebo môžete aktívne využívať vernostný program, ktorý Vám umož'nuje nákupy až o 10% lacnejšie. Zberom bodov za svoje nákupy, alebo pri odporúčaní zákazníka aj za jeho objednávku - to jeden z možných spôsobov ako nakupovať ešte lacnejšie. Čakajú Vás tu tiež darčeky dodávane k niektorým produktom.

O INTERNETOVOM OBCHODE KONTAKTO.SK

Internetový obchod Kontakto.sk zaručuje rýchle a jednoduché nákupy kontaktných šošoviek, vrátane nízkych cien za originálne výrobky. V našom obchode sa nachádza kontaktné šošovky renomovaných firiem ako sú: Bausch & Lomb, Ciba Vision, Johnson & Johnson, Cooper Vision a iné. Ale to nie je zďaleka všetko z našej ponuky. Ponúkame tiež roztoky, očné kvapky a bohaté príslušenstvo ku kontaktným šošovkám. Nákup týchto produktov si môžete vyzdvihnúť v našom e-shope, odberných miestach Uloženka.cz alebo sú Vám zasielané pomocou pošty alebo kuriérov.

Kontaktujte nás

telefon+420 558 712 283

email

kontaktoKONTAKTO.SK Internetový Obchod, spol. s r.o.
Hlavní Třída 43/34
737 01 Český Těšín