Kontaktujte nás:   00420 558 712 283    

Kontaktné šošovky

Aký je rozdiel medzi kontaktnými šošovkami staré a nové generácie?

Hlavný rozdiel medzi kontaktnými šošovkami staré a nové generácie je obsah vody a priepustnosť kyslíka. Vzhľadom na tieto kritériá môžu byť kontaktné šošovky rozdelené podľa druhu materiálu, z ktorého sú vyrobené, na hydrogélové a silikón-hydrogélové.

Kontaktné šošovky starej generácie Vs kontaktné šošovky novej generácie

kontaktné šošovky starej generácie vs novej generácieHydrogélové kontaktné šošovky starej generácie majú koeficient priepustnosti kyslíka závislý na stupni hydratácie kontaktné šošovky. S nárastom miery obsahu vody zvyšuje koeficient priepustnosť pre kyslík. Tento typ kontaktných šošoviek je ťažšie aplikovateľný a ľahšie sa poškodí, zatiaľ čo koeficient priepustnosti kyslíka je príliš malý, aby umožnil nosenie kontaktných šošoviek po celý deň. Kontaktné šošovky novej generácie sú vyrobené zo silikónového hydrogélového materiálu, ktorý ma priepustnosti kyslíka 5 až 6 krát väčšii ako u hydrogélových šošoviek. Charakteristickým rysom silikónu je vyššia priepustnosť pre kyslík, čo má za následok väčší prietok kyslíka ako voda. Výsledkom je, že koeficient priepustnosti pre kyslík nie je závislý na zvýšeniuobsahu vody v šošovke. Silikón hydrogélové kontaktné šošovky sú primárne určené pre väčšie pohodlie a možnosť rozšíreného režimu opotrebovaniu. Okrem toho majú oveľa lepšie zdravotné podmienky než hydrogélové kontaktné šošovky.


Prečítajte si tiež:

VERNOSTNÝ PROGRAM KONTAKTO.SK

Pri väčšom nákupe a platbe prevodom na náš účet získate bezplatnú dopravu alebo môžete aktívne využívať vernostný program, ktorý Vám umož'nuje nákupy až o 10% lacnejšie. Zberom bodov za svoje nákupy, alebo pri odporúčaní zákazníka aj za jeho objednávku - to jeden z možných spôsobov ako nakupovať ešte lacnejšie. Čakajú Vás tu tiež darčeky dodávane k niektorým produktom.

O INTERNETOVOM OBCHODE KONTAKTO.SK

Internetový obchod Kontakto.sk zaručuje rýchle a jednoduché nákupy kontaktných šošoviek, vrátane nízkych cien za originálne výrobky. V našom obchode sa nachádza kontaktné šošovky renomovaných firiem ako sú: Bausch & Lomb, Ciba Vision, Johnson & Johnson, Cooper Vision a iné. Ale to nie je zďaleka všetko z našej ponuky. Ponúkame tiež roztoky, očné kvapky a bohaté príslušenstvo ku kontaktným šošovkám. Nákup týchto produktov si môžete vyzdvihnúť v našom e-shope, odberných miestach Uloženka.cz alebo sú Vám zasielané pomocou pošty alebo kuriérov.

Kontaktujte nás

telefon+420 558 712 283

email

kontaktoKONTAKTO.SK Internetový Obchod, spol. s r.o.
Hlavní Třída 43/34
737 01 Český Těšín