Kontaktujte nás:   00420 558 712 283    

RADY A TIPY

Ako skutočný nositeľ kontaktných šošoviek popisuje jeho mnohoročné skúsenosti

Na internete môžete nájsť veľa článkov na tému okuliare a kontaktné šošovky. Málo ktorý z nich však opisuje skutočnú, autentickú skúsenosť človeka s vadou zraku, ktorý sa musí dennodenne potýkať sa strasťami spojenými s korekciou zlého videnia. Požiadali sme teda Daniela, tridsaťpäťročného muža, aby nám priblížil svoje vlastné mnohoročné zážitky.

Aký je rozdiel medzi hydrogélovými a silikón-hydrogélovými kontaktnými šošovkami?

Aby sme pomohli našim klientom lepšie porozumieť rozdielom v kontaktných šošovkách, poskytneme v tomto článku užitočné informácie o štandardných hydrogélových šošovkách a modernejších, silikón-hydrogélových šošovkách.

Existuje rozdiel medzi predpisom pre okuliare a kontaktné šošovky?

Nosíte okuliare a chcete si ako doplnok pre určité príležitosti zaobstarať kontaktné šošovky? Pri kontrole u očného lekára došlo k zmene predpisu pre kontaktné šošovky a zdá sa Vám, že aj Vaše okuliare by potrebovali upraviť počet dioptrií? Potom Vás možno napadlo, či by ste mohli pre obe pomôcky nápravy chyby zraku použiť jeden a ten istý predpis.

Je možné kúpiť si kontaktné šošovky bez receptu?

Pri kúpe kontaktných šošoviek nie ste povinní ukazovať predpis od očného lekára. Je však nutné poznamenať, že šošovky bez lekárskeho predpisu môžete zle vybrať. Základné pravidlo pri nákupe kontaktných šošoviek je očné vyšetrenie, v ktorom sa uvádza na základe výsledkov, ktoré šošovky sú vhodné pre určité vady a životný štýl.

Anizometropia a jej náprava

Anizometropia je odborný názov pre vadu zraku, pri ktorej má každé oko rozdielnu refrakčnu silu, v dôsledku čoho oči zameriavajú objekty nerovnomerne a osoba tak vidí rozmazane. Vada môže byť spôsobená tým, že sa človek narodí alebo v priebehu vývoja v detstve získa výrazne odlišnú veľkosť alebo odlišný tvar každého oka.

Kto nám pomôže s výberom kontaktných šošoviek?

Pri rozhodovaní o tom, ktorá metóda korekcie zraku je vhodná pre určitú chorobu, je potrebné poradiť sa s odborníkom. So správnym výber kontaktných šošoviek, najmä tých prvých, nám pomôže očný lekár alebo kontaktológ.

Čo treba vedieť o roztoku na kontaktné šošovky?

Užívatelia kontaktných šošoviek boli iste na začiatku oboznámení očným lekárom, ako sa správne o šošovky starať. Pokiaľ používate jednodňové kontaktné šošovky, Vaša práca je celkom jednoduchá. Na konci dňa šošovky vyberiete a vyhodíte. Ak nosíte šošovky na opakované použitie a postupujete podľa pokynov optika, každý deň venujete pár minút potrebnej starostlivosti, dôležité pre zachovanie zdravých očí. Súčasťou tejto starostlivosti je očistenie šošoviek v predpísanom roztoku.

Môže farebné kontaktné šošovky nosiť aj osoba bez chyby zraku?

Farebné kontaktné šošovky inak tiež kozmetické šošovky, môžu nosiť aj ľudia bez chýb zraku. Napomáhajú zvýšiť intenzitu prirodzenej farby očí alebo úplne zmeniť farby dúhovky. Farebné šošovky, alebo - ak noľnice, tiež známe ako "Plano", boli vyvinuté pre osoby, ktoré chcú zmeniť svoju prirodzenú farbu očí prakticky kedykoľvek, ale nepotrebujú korekciu zraku.

Obmedzujú Vás pri športe okuliare? S kontaktnými šošovkami môžete byť aktívny naplno.

Radi športujete či prevádzkujete inú fyzickú aktivitu a pri tom patríte k tým, ktorých zrak nie je stopercentné? Nosíte okuliare, ale ich nepraktickosť obmedzuje Vaša plná účasť na športovej činnosti? Potom kontaktné šošovky sú tou pravou alternatívou, ktorá pomôže užiť si naplno radosť zo športu.

Ako sa šošovky opotrebovávajú v priebehu nosenia?

Už existujú kontaktné šošovky na kontinuálne nosenie, pre ktoré je charakteristické, že môžu zostať na očiach aj počas spánku. Najnovšia technológia výroby šošoviek umožňuje nosiť kontaktné šošovky po dobu šiestich nocí a siedmich dní bez akýchkoľvek negatívnych účinkov a niektoré možno dokonca nosiť až po dobu 30 dní bez pauzy.

VERNOSTNÝ PROGRAM KONTAKTO.SK

Pri väčšom nákupe a platbe prevodom na náš účet získate bezplatnú dopravu alebo môžete aktívne využívať vernostný program, ktorý Vám umož'nuje nákupy až o 10% lacnejšie. Zberom bodov za svoje nákupy, alebo pri odporúčaní zákazníka aj za jeho objednávku - to jeden z možných spôsobov ako nakupovať ešte lacnejšie. Čakajú Vás tu tiež darčeky dodávane k niektorým produktom.

O INTERNETOVOM OBCHODE KONTAKTO.SK

Internetový obchod Kontakto.sk zaručuje rýchle a jednoduché nákupy kontaktných šošoviek, vrátane nízkych cien za originálne výrobky. V našom obchode sa nachádza kontaktné šošovky renomovaných firiem ako sú: Bausch & Lomb, Ciba Vision, Johnson & Johnson, Cooper Vision a iné. Ale to nie je zďaleka všetko z našej ponuky. Ponúkame tiež roztoky, očné kvapky a bohaté príslušenstvo ku kontaktným šošovkám. Nákup týchto produktov si môžete vyzdvihnúť v našom e-shope, odberných miestach Uloženka.cz alebo sú Vám zasielané pomocou pošty alebo kuriérov.

Kontaktujte nás

telefon+420 558 712 283

email

kontaktoKONTAKTO.SK Internetový Obchod, spol. s r.o.
Hlavní Třída 43/34
737 01 Český Těšín