Kontaktujte nás:   00420 558 712 283    

Kontaktné šošovky

Kedy je možné začať nosiť kontaktné šošovky?

Neexistuje presná doba, odkedy je možné začať používať kontaktné šošovky. Rozhodnutie závisí na individuálnych vlastnostiach dieťaťa, a nie na ich veku.

Podľa štúdii uskutočnených u detí vo veku najviac do ôsmich rokov sa ukazuje, že kontaktné šošovky môžu priniesť viac výhod ako častejšie volené dioptrické okuliare. Správa ukazuje, že školáci vďaka kontaktným šošovkám majú možnosť plne sa podieľať na všetkých druhoch aktivít (šport, tanec), zvyšuje sa ich sebavedomie, čo vyplýva z výskumu, a tiež sú oveľa spokojnejší s kvalitným videním bez použitia okuliarov.

Výber kontaktných šošoviek

výber kontaktných šošoviekPri výbere kontaktných šošoviek pre deti by ste mali najprv zvážiť, či je vaše dieťa schopné dodržiavať každodenné hygienické postupy. Ak máte nejaké pochybnosti, tým najlepším riešením v tejto situácii je používanie jednodenných jednorazových kontaktných šošoviek, ktoré nevyžadujú ďalšiu starostlivosť, pretože každý deň sa používa nový pár. Okrem toho, kontaktné šošovky sú bezpečné pre použitie vďaka využitiu moderných technológií pri ich výrobe. Silikón-hydrogélové materiály, z ktorých sú šošovky vyrobené poskytujú vynikajúcu priepustnost kyslíka a zodpovedajúcu hydratáciu kontaktné šošovky. To znamená, že sa rohovka nevysušuje alebo neodkysličuje.
Je však nutné poznamenať, že kontaktné šošovky pre deti by mali byť vybrané pod dohľadom odborníka.


Prečítajte si tiež:

VERNOSTNÝ PROGRAM KONTAKTO.SK

Pri väčšom nákupe a platbe prevodom na náš účet získate bezplatnú dopravu alebo môžete aktívne využívať vernostný program, ktorý Vám umož'nuje nákupy až o 10% lacnejšie. Zberom bodov za svoje nákupy, alebo pri odporúčaní zákazníka aj za jeho objednávku - to jeden z možných spôsobov ako nakupovať ešte lacnejšie. Čakajú Vás tu tiež darčeky dodávane k niektorým produktom.

O INTERNETOVOM OBCHODE KONTAKTO.SK

Internetový obchod Kontakto.sk zaručuje rýchle a jednoduché nákupy kontaktných šošoviek, vrátane nízkych cien za originálne výrobky. V našom obchode sa nachádza kontaktné šošovky renomovaných firiem ako sú: Bausch & Lomb, Ciba Vision, Johnson & Johnson, Cooper Vision a iné. Ale to nie je zďaleka všetko z našej ponuky. Ponúkame tiež roztoky, očné kvapky a bohaté príslušenstvo ku kontaktným šošovkám. Nákup týchto produktov si môžete vyzdvihnúť v našom e-shope, odberných miestach Uloženka.cz alebo sú Vám zasielané pomocou pošty alebo kuriérov.

Kontaktujte nás

telefon+420 558 712 283

email

kontaktoKONTAKTO.SK Internetový Obchod, spol. s r.o.
Hlavní Třída 43/34
737 01 Český Těšín