Kontaktujte nás:   00420 558 712 283    

Kontaktné šošovky

Aký je rozdiel medzi hydrogélovými a silikón-hydrogélovými kontaktnými šošovkami?

Aby sme pomohli našim klientom lepšie porozumieť rozdielom v kontaktných šošovkách, poskytneme v tomto článku užitočné informácie o štandardných hydrogélových šošovkách a modernejších, silikón-hydrogélových šošovkách.

Pri rozhodovaní, ktoré kontaktné šošovky sú najlepšie, existuje celý rad kritérií, ktoré sa musia zohľadniť. U každého pacienta je výber vždy určovaný individuálne.

 

hydrogelove a silikon hydrogelove sosovkyRozdiel medzi hydrogélovými a silikón-hydrogélovými kontaktnými šošovkami

Silikónové šošovky sú vyrobené z dvoch typických molekúl - PHEMA (hydrofilné) a silikón (hydrofóbne). Tieto dve molekuly sú ďalej kombinované za účelom vytvorenia polyméru (makromolekuly). Spojením väčšieho množstva polymérov potom vznikne materiál na výrobu kontaktných šošoviek.

Nesilikonové hydrogélové kontaktné šošovky sú tiež vyrobené spájaním molekúl do polymérov, ktoré tvoria základ výrobného materiálu. Na rozdiel od silikónových šošoviek sa však materiál pre bežné hydrogélové šošovky môže tvoriť z molekúl ako napríklad kyselina metakrylová, izobutyl metakrylát a podobne.

Oba druhy, ako silikónové hydrogélové šošovky, tak bežné hydrogélové šošovky, sú vyrobené z plastických hmôt, ktoré veľmi ľahko absorbujú vodu. V suchom stave sú šošovky tvrdé, pri navlhčení zmäknú a stávajú sa gélovými. Pôvodný hydrogélové šošovky v minulosti spôsobovali u celej rady pacientov výrazné vysušovanie ku koncu dňa. Preto výrobcovia vyvinuli modernejšie silikónovo-hydrogélové šošovky. Jednou z ich hlavných výhod oproti hydrogélovým šošovkám je vysoká, až päťnásobná prenositeľnosť kyslíka cez šošovku do rohovky. Vyššie množstvo kyslíka v oblasti rohovky napomáha zníženiu určitých rizík spojených s nosením kontaktných šošoviek (červené oči, opuchy rohovky, atď.). Na druhú stranu väčšie množstvo kyslíka na rohovke znamená vyššiu citlivosť. Zvýšená citlivosť môže u niektorých pacientov znamenať nižší komfort. Z tohto dôvodu potom môžu daní pacienti uprednostňovať štandardné nesilikonové hydrogélové šošovky.

 

Starostlivé vyšetrenie je základným krokom na ceste pri výbere vhodných kontaktných šošoviek. Špecialista však okrem výsledkov vyšetrení musí zohľadniť napríklad aj životný štýl a potreby pacienta. Toto hľadisko môže byť rozhodujúce pri rozhodovaní, ktorý typ kontaktných šošoviek zvoliť.

Poraďte sa s Vaším optikom o správnej voľbe kontaktných šošoviek alebo nás môžete kontaktovať a my Vám radi pri výbere poradíme.


Prečítajte si tiež:

VERNOSTNÝ PROGRAM KONTAKTO.SK

Pri väčšom nákupe a platbe prevodom na náš účet získate bezplatnú dopravu alebo môžete aktívne využívať vernostný program, ktorý Vám umož'nuje nákupy až o 10% lacnejšie. Zberom bodov za svoje nákupy, alebo pri odporúčaní zákazníka aj za jeho objednávku - to jeden z možných spôsobov ako nakupovať ešte lacnejšie. Čakajú Vás tu tiež darčeky dodávane k niektorým produktom.

O INTERNETOVOM OBCHODE KONTAKTO.SK

Internetový obchod Kontakto.sk zaručuje rýchle a jednoduché nákupy kontaktných šošoviek, vrátane nízkych cien za originálne výrobky. V našom obchode sa nachádza kontaktné šošovky renomovaných firiem ako sú: Bausch & Lomb, Ciba Vision, Johnson & Johnson, Cooper Vision a iné. Ale to nie je zďaleka všetko z našej ponuky. Ponúkame tiež roztoky, očné kvapky a bohaté príslušenstvo ku kontaktným šošovkám. Nákup týchto produktov si môžete vyzdvihnúť v našom e-shope, odberných miestach Uloženka.cz alebo sú Vám zasielané pomocou pošty alebo kuriérov.

Kontaktujte nás

telefon+420 558 712 283

email

kontaktoKONTAKTO.SK Internetový Obchod, spol. s r.o.
Hlavní Třída 43/34
737 01 Český Těšín