Kontaktujte nás:   00420 558 712 283    

Kontaktné šošovky

Je možné kontaktné šošovky nosiť dlhšie ako je odporúčané výrobcom?

Odporúčania od výrobcu o dĺžke a spôsobu nosenia je zároveň zárukou, že kontaktné šošovky budú mať stále tie isté vlastnosti ako pri ich kúpi. Nosenie po tejto odporúčanej dobe môže spôsobiť rozvoj rôznych očných infekcí. Společnosti vyrábajúce kontaktné šošovky vykonávajú veľa laboratórnych a klinických skúšok s hodnotením pacientov.

Tieto výsledky ukazujú, že stupeň opotrebovania kontaktné šošovky je spojený s jej stabilitou, ktorá však závisí od funkčnosti kontaktných šošoviek.

funkčnosti kontaktných šošoviek

Po otvorení sterilného blistra začína proces starnutia šošovky, bez ohľadu na to, či sa používa, alebo ne.Kontaktní šošovky nosené dlhšie, než odporúča výrobca, strácaju svoje vlastnosti, ako je priepustnosť kyslíka, čo je veľmi dôležité pre zabezpečenie zdravia očí. Okrem toho, prenášanie kontaktných šošoviek môže viesť k hypoxii rohovky. Navyše môžu nahromadené bielkovinové nečistoty na povrchu šošovky spôsobiť bolesť, pálenie a sčervenanie oka.Mějte na pamäti, že termín výmeny kontaktných šošoviek je dôležitý pre bezpečnosť používateľov. Dodržiavanie pokynov výrobcu a riadna starostlivosť o šošovky zaručuje elimináciu rizika podráždenia očí.


Prečítajte si tiež:

VERNOSTNÝ PROGRAM KONTAKTO.SK

Pri väčšom nákupe a platbe prevodom na náš účet získate bezplatnú dopravu alebo môžete aktívne využívať vernostný program, ktorý Vám umož'nuje nákupy až o 10% lacnejšie. Zberom bodov za svoje nákupy, alebo pri odporúčaní zákazníka aj za jeho objednávku - to jeden z možných spôsobov ako nakupovať ešte lacnejšie. Čakajú Vás tu tiež darčeky dodávane k niektorým produktom.

O INTERNETOVOM OBCHODE KONTAKTO.SK

Internetový obchod Kontakto.sk zaručuje rýchle a jednoduché nákupy kontaktných šošoviek, vrátane nízkych cien za originálne výrobky. V našom obchode sa nachádza kontaktné šošovky renomovaných firiem ako sú: Bausch & Lomb, Ciba Vision, Johnson & Johnson, Cooper Vision a iné. Ale to nie je zďaleka všetko z našej ponuky. Ponúkame tiež roztoky, očné kvapky a bohaté príslušenstvo ku kontaktným šošovkám. Nákup týchto produktov si môžete vyzdvihnúť v našom e-shope, odberných miestach Uloženka.cz alebo sú Vám zasielané pomocou pošty alebo kuriérov.

Kontaktujte nás

telefon+420 558 712 283

email

kontaktoKONTAKTO.SK Internetový Obchod, spol. s r.o.
Hlavní Třída 43/34
737 01 Český Těšín