Kontaktujte nás:   00420 558 712 283    

Kontaktné šošovky

Môžu kontaktné šošovky dráždiť oči?

Pri používaní kontaktných šošoviek je veľmi dôležitý ich správny výber, správna starostlivosť o ne a rešpektovanie odporúčania výrobcu. Zle zvolené šošovky môžu spôsobiť najrôznejšie nepríjemnosti, ako sú podráždené oči, pálenie, svrbenie alebo nadmerné slzenie.

Veľkosť a tvar oka sa líši u každého človeka, a preto je dôležité, aby boli kontaktné šošovky správne vybrané odborníkom. Pamätajte si, že ak pri používaní kontaktných šošoviek pociťujete akékoľvek nepríjemné pocity (rozmazané videnie, začervenanie očí, citlivosť na svetlo, bolesť očí, atp) je nevyhnutné ich okamžité vybratí z očí.

mozu kontaktne sosovky drazdit oci

Vybrať kontaktné šošovky z oka

Po ustúpení problémov by ste mali starostlivo skontrolovať, či šošovka nie je poškodená alebo špinavá. V prvom prípade nie je odporúčané šošovku znova vkladať do oka a je najlepšie ísť na kontrolu k odborníkovi. Ak je kontaktná šošovka špinavá a nemá žiadne viditeľné poškodenia, musí byť dôkladne vyčistená, opláchnutá a vydezinfikujú roztoku na starostlivosť o kontatní šošovky, a potom môže byť znovu vložená do oka. Ak sa problém opakuje, je nevyhnutné okamžite vybrať kontaktné šošovky z oka a poradiť sa s odborníkom. Aby sa zabránilo podráždenie očí, je potrebné pri nosení, čistenie a výmene kontaktných šošoviek rešpektovať všetky odporúčania výrobcu.


Prečítajte si tiež:

VERNOSTNÝ PROGRAM KONTAKTO.SK

Pri väčšom nákupe a platbe prevodom na náš účet získate bezplatnú dopravu alebo môžete aktívne využívať vernostný program, ktorý Vám umož'nuje nákupy až o 10% lacnejšie. Zberom bodov za svoje nákupy, alebo pri odporúčaní zákazníka aj za jeho objednávku - to jeden z možných spôsobov ako nakupovať ešte lacnejšie. Čakajú Vás tu tiež darčeky dodávane k niektorým produktom.

O INTERNETOVOM OBCHODE KONTAKTO.SK

Internetový obchod Kontakto.sk zaručuje rýchle a jednoduché nákupy kontaktných šošoviek, vrátane nízkych cien za originálne výrobky. V našom obchode sa nachádza kontaktné šošovky renomovaných firiem ako sú: Bausch & Lomb, Ciba Vision, Johnson & Johnson, Cooper Vision a iné. Ale to nie je zďaleka všetko z našej ponuky. Ponúkame tiež roztoky, očné kvapky a bohaté príslušenstvo ku kontaktným šošovkám. Nákup týchto produktov si môžete vyzdvihnúť v našom e-shope, odberných miestach Uloženka.cz alebo sú Vám zasielané pomocou pošty alebo kuriérov.

Kontaktujte nás

telefon+420 558 712 283

email

kontaktoKONTAKTO.SK Internetový Obchod, spol. s r.o.
Hlavní Třída 43/34
737 01 Český Těšín